Mercedes-Benz OM 457 HLA motor til Mercedes-Benz Citaro, Setra bus




Hvis du beslutter at købe udstyret til en lav pris, skal du sikre, at du kommunikerer med den rette sælger. Find ud af så mange oplysninger som muligt om udstyrets sælger. En måde til at snyde på, er at lade som om, du er en reel virksomhed. Hvis der opstår mistanke, skal du informere os for en yderligere kontrol ved brug af formularen til feedback.
Før du beslutter dig til at købe, skal du undersøge adskillige salgstilbud grundigt for at opnå en forståelse af den gennemsnitlige pris på dit valgte udstyr. Hvis prisen på det tilbud, du kan lide, er meget lavere end lignende tilbud, skal du tænke dig godt om. En betydelig prisforskel er muligvis tegn på skjulte defekter eller et forsøg fra sælgerens side på at svindle eventuelle købere.
Køb ikke produkter med en for lav pris i forhold til den gennemsnitlige pris for lignende udstyr.
Stol ikke på tvivlsomme løfter og forudbetalte varer. Hvis du er i tvivl, skal du ikke være bange for at bede om yderligere oplysninger. Bed om flere fotografier og dokumenter for udstyret. Kontrollér, at dokumenterne er ægte. Stil spørgsmål.
Den mest almindelige form for svindel. Uhæderlige sælgere beder eventuelt om en forskudsbetaling for at "booke" din ret til at købe udstyret. Svindlere kan således indsamle et stort beløb og forsvinde, og ikke længere kontakte dig.
- Overførsel af forudbetalingen til kortet
- Foretag ikke nogen forskudsbetaling uden dokumenter, som bekræfter pengeoverførslen, hvis sælgeren er i tvivl i løbet af forhandlingerne.
- Overførsel til mellemmandens konto
- Du skal være på vagt over for en sådan anmodning, da du højst sandsynligt har at gøre med en svindler.
- Overførsel til en firmakonto med et lignende navn
- Vær opmærksom på, at svindlere muligvis udgiver sig for at være velkendte virksomheder ved at ændre navnet en lille smule. Overfør ikke penge, hvis der er tvivl om firmanavnet.
- Erstatning af egne oplysninger på en faktura fra en reel virksomhed.
- Før du foretager en overførsel, skal du sikre, at de specificerede oplysninger er korrekte, og om de har forbindelse til den specificerede virksomhed.
Sælgerens kontaktoplysninger




















Motoren bus onderdelen
Gebruikt
€ 2.000
Mercedes-Benz Mercedes Motor OM 457 HLA Citaro OM457HLA 457942 Setra
Motoren bus onderdelen
Gebruikt
Algemene kenmerken
Titel
Mercedes-Benz Mercedes Motor OM 457 HLA Citaro OM457HLA 457942 Setra
Subcategorie
Motoren bus onderdelen
Merk
Mercedes-Benz
Conditie
Gebruikt
Locatie
Bad Oldesloe
Duitsland
Omschrijving
Nederlands
Bruttopreis: 2380 € inkl. 19 % Mehrwertsteuer
Nettopreis: 2000 €
Zum Verkauf steht ein voll funktionsfähiger Mercedes Motor OM 457 HLA Euro 3 aus einem Mercedes Citaro .
Der Motor ist komplett mit allen Anbauteilen. Das Motorsteuergerät ist nicht dabei, kann aber gegen einen Aufpreis erworben werden.
Hubraum: 11967 ccm
Motornummer: 457942
Versand europaweit möglich.
Sie erhalten eine Rechnung mit ausgewiesener MwSt.
Viele weitere Teile am Lager.
Bei Fragen kontaktieren Sie uns gerne per E-Mail oder per Telefon unter:
Phone: 0049 162-7344613.
We speak english.
Möller Scholz
Bus & Truck parts
Bad Oldesloe
Ook interessant voor jou
Colofon
Bedrijfsregistratie
Bedrijfsnaam
Moeller-Scholz GbR
Postadres
Moeller-Scholz GbR
Straat: Poggensee 4C
Postcode: 23843
Plaatsnaam: Bad Oldesloe
Land: Duitsland
Colofon
Naar pagina verkoper
Kaart
Openen in Google Maps
Contactgegevens
Deel of print deze advertentie
TikTok
X (Twitter)
Facebook
Instagram
Print