Annoncens Peugeot 308 hatchback til salg på auktion er blevet solgt, og er ikke inkluderet i søgningen!
1/13
Peugeot
308
hatchback
2008
2008-04-23
155.300 km
420 kg
1.410 kg
1.830 kg
mere end en måned
7216367
2024-11-01 14:26
2024-11-06 18:56
længde - 4,4 m, bredde - 1,83 m
150 HK (110 kW)
CD
2025-01-31
grå
Bromsbelägg bak, utslitna. Vibrationer vid inbromsning på grund av skeva bromsskivor, Missljud vid inbromsning. Bromsskivor fram och bak är slitna. Bromsbelägg VB nästan slut. Missljud från bromsar.
Missljud/kärvar vid öppning/stängning vänster/höger framdörr, Bakdörr vänster missljud/kärvar vid öppning/stängning. Ytrost baklucka, Emblem saknas på baklucka. Fåtal rostangrepp, lackskador och stenskott, Flertal repor, Fåtal lackskador. Plastkåpa under motor saknas
Invändigt flertal repor, fläckar och märken. Ratten är sliten. Växelspaksknopp är sliten. Klädsel smutsig fram och bak. Klädsel ytligt slitage fram vänster.
ENGINE AND GEARBOX:
Motorlampan lyser. Isoleringsmatta på torpedvägg fastsättning lös. Koppling tar högt upp
Rasslande ljud i motorrum. Motor, orkeslös.
Drivlinan hugger/rycker. Oljeläckage
Servicelampa lyser. Öppningsanordning till motorhuv fungerar ej. Ena skyltbelysningen ur funktion. Gasdämpare till bakluckan försämrad funktion, Missljud framvagn ej lokaliserat. Säkerhetsbälte passagerarsidan skadat. Upprullningsdon passagerarplats, ur funktion. Strålkastarglas vänster matt, Missljud från baklucka öppning/stängning.
Previous owners: 3
License number: OSE506
Manufacture month: november 2007
Service history: Service utförd vid följande mil: 3524, 4587, 5853, 7906, 10024, 13514 senast 2020-07-28. Kamrem utförd vid (mil):: 13514 (Se bild) Datum Kamremsbyte: 2020-07-28
Tax fee (yearly): 1592 SEK
Max pull weight: 1 670 kg
CO2-emission (petrol): 167 g/km
Tax weight: 1 410 kg
Max trailer weight: 1 650 kg
1.6 Turbo 5dr
2008
Avtagbar dragkrok
Motorvärmare
Antispinn
PercentIconNO deductible VAT